Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naše akce

Příspěvky

Masopust 8. března 2014

8. 3. 2014

7. ročník masopustu vyšel v letošním roce na druhou březnovou sobotu. Počasí nám přálo a přišlo mnoho návštěvníků s nápaditými i tradičními maskami.

Stánkaři vytvořily před Eduard Held Muzeem na náměstí uzavřený prostor, díky kterému vznikla vymezená zóna pro dění celého Masopustu. Nabídka jednotlivých stánků byla pestrá, od tradičních klobás, medoviny pro zahřátí až po koření a pletené košíky z papírových ruliček.

Porota vybírala ze 70 masek a to v kategoriích - dítě do 15 let, dospělý skupina. Bylo možno vidět vodníka, čarodějnici, jeptišku, medvědáře s medvědem, vězně, smrtku, mouchu, študáka, klauna, myslivce, Pipi dlouhou punčochu a mnoho dalších krásných a originálních masek.

Ocenění za vytrvalost dostal Řehtající kůň. Zvláštní cenu za skupinovou masku získali Lidé z města pražského. Moderátorkou masopustu byla Eliška Kňobortová.

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Naše akce | Fotografie: 2014 Masopust

3. Zákupský advent 2013

30. 11. 2013

 Zákupský advent je akce, která se již stala nedílnou součástí vánočního období v městě Zákupy. První adventní sobotu 30.listopadu 2013 se na náměstí Svobody v Zákupech sjely stánkaři s tradičním vánočním zboží. 

V dopoledních hodinách byla připravena pro děti vánoční dílna v prostorách Eduard Held Muzea. Děti si mohly vyrobit z připraveného materiálu několik vánočních dekorací - adventní věnec, vánoční hvězdu, andílka z papíru. Doprovázející rodiče, prarodiče či starší spolužáci se také do kreativního tvoření zapojili také. 

Nedílnou součástí Zákupského adventu je také školní jarmark, který se koná v prostorách zákupské radnice. Jednotlivé třídy prodávají vlastnoručně vyrobené výrobky, domácí cukroví a sladkosti. Výtěžek z prodeje mohou žáci využít dle vlastního rozhodnutí.

 

Zákupský advent 2013

 vanocni-workshop_pozvanka.png