Jdi na obsah Jdi na menu
 


Císařské slavnosti 17. května 2014

17. 5. 2014

 Nejvýznamnější akce pro náš spolek se staly II. Císařské slavnosti. Ve spolupráci se  zámkem v Zákupech, městem Zákupy, Divadelním spolkem Havlíček Zákupy, zákupskou obcí baráčníků a Klubem vojenské historie Česká Lípa byl připraven bohatý program, který probíhal na zámeckém nádvoří a v zámeckém parku. Deštivé počasí zapřičínilo menší návštěvnost, nikoliv však nadšení zúčastněných a účinkujících.

Historizující kostýmy, které byly zapůjčeny z garderóby Divadelního spolku Havlíček, umocnily atmosféru zámeckého života z 19. století. Vystoupení taneční skupiny Wings z Liberce připomnělo atmosféru plesových večerů za dob Ferdinanda V. Dobrotivého. Na své si přišli i milovníci dechové hudby díky hudební skupině Sklářská muzika. Renata Fraisová a Jaroslava Kynclová předvedly pěvecké představení klasické hudby a pro mládež byla večer v restauraci na koupališti připravena diskotéka pod taktovkou DJ Máry.

Již se těšíme na III. Císařské slavnosti v roce 2015, tedy v roce, kdy uplyne 700 let od první písemné zmínky o městě Zákupy.

 

Náhledy fotografií ze složky 2014 Císařské slavnosti II.