Jdi na obsah Jdi na menu
 


Již po osmé masopust v Zákupech

29. 2. 2016

Letošní masopust nám počasí opět přálo, byť ráno teploměry ukazovaly mínusové hodnoty. Do Zákup zavítalo 20 stánkařů, kteří nabízeli všelijaké pochutiny od teplé medoviny a svařáku, přes sladké perníky až po jitrnice. Dále mohli návštěvníci zakoupit vonné svíčky, naušnice, hračky či něco pro domácího mazlíčka.

Prvním bodem programu byla soutěž v jedení bramborových knedlíků plněných uzeným. Zvítězila skromná návštěvnice paní Pulcová.

p2132306.jpg

Pro zájem dětského publika se uspořádalo druhé kolo mezi malými jedlíky, porce obnášela dva knedlíky. Vyhrál dvanáctiletý chlapec, který běžně sní na posezení 10 knedlíků.

p2132348.jpg

V půl druhé přečetl vrchní Masopust přečetl výzvu starostovi, aby předal klíč od města masopustnímu reji.

p2132717.jpg

Avšak starosta se nedostavil a tak se jaly maškary dobývat do radnice, kde našli spícího starostu. A protože to byly maškary nebojácné, vynesli starostu i s postelí až na náměstí před podium.

p2132558.jpg

Zde byl starosta nucen vydat klíč, aby se maškary mohly vydat na pochod městem.

p2132577.jpg

Po předání klíče se masky konečně mohly vydat plundrovat město.

p2132618.jpg

p2132386.jpg

p2132603.jpg

Masky rejdily, tančily a skotačily na písničky od hudební skupiny Akcent až do 16.hodiny, kdy masopust oficiálně končil.

Nám jako organizátorům se VIII. Zákupský masopust líbil. Do masopustního průvodu dorazilo přes 50 masek, opět se projevila nápaditost a kreativita, kterou je třeba ocenit. Věříme, že další ročník bude stejně tak povedený jako letošní.

Děkujeme sponzorům, městu Zákupy, Obci Baráčníků, Eduard Held Muzeu, PVO s.r.o., Divadelnímu spolku Havlíček a všem dobrovolníkům, kteří se na průběhu akce podíleli.

Více fotek naleznete v připojené fotogalerii.

 

 

Náhledy fotografií ze složky 2016 Masopust

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář