Jdi na obsah Jdi na menu
 


Předvánoční pohoda v Zákupech

Pro zpříjemnění čtvrtého Adventu jsme uspořádali akci Předvánoční pohodu (pozvánka) ve spolupráci se státním zámkem Zákupy, Eduard Held Muzeem a DS Havlíček.

Cílem bylo odpoutat se od stresu a mánie nakupování dárků, setkat se se sousedy, popít medovinu a odpočinout si.

Na zámku probíhaly adventní prohlídky zámeckých komnat od 10 do 14 hodin a od 16 hodin již tradiční živý betlém pod taktovkou DS Havlíček. Od 17 hodin si návštěvníci užili koncert Věry Kláskové.

Kdo navštívil budovu Eduard Held muzeum, ucítil vůni čerstvě upečených vánoček. Malí návštěvníci mohli od 10 do 15 hodin tvořit vánoční dekorace, dopis Ježíškovi či si namalovat medvědí masku v 2. patře EHM. Dílničky navštívilo cca 30 dětí ze Zákup a okolí a věříme, že se s mnohými potkáme během Velikonočních dílen či na příští Předvánoční pohodě v roce 2015.

20141220_105223.jpg

V pozvánce stála výzva "přineste si vlastní hrníček po babičce". Zasvěcení návštěvníci donesli své oblíbené hrníčky či opravdové skvosty po babičkách (viz fotogalerie)

p8140921.jpg

Přejeme Vám do nového roku 2015 mnoho energie, inspirace, pohody, zajímavých zážitků. Ať se Vám daří plnit sny a cíle a věříme, že se potkáme na nejedné kulturní akci v Zákupech a okolí.

 

Náhledy fotografií ze složky 2014 Předvánoční pohoda